Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Gmina Mieszkowice
System Rada

System Rada
Profile Radnych, komisje, interpelacje, kalendarz posiedzeń.

System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

Kategorie pomocy publicznej

Zgodnie z art. 87 ust. 3 TWE Pomoc publiczna jest zróżnicowana w zależności od przeznaczenia. Szczególnie istotna jest:

pomoc regionalna - pomoc przyznawana na realizację nowych inwestycji, czyli projektów związanych m.in. z utworzeniem, rozbudową lub wprowadzeniem na rynek nowych produktów bądź też utworzeniem nowych miejsc pracy;

pomoc horyzontalna - przyznawana na m.in. realizację przedsięwzięć w zakresie badań i rozwoju, związana z działaniami na rzecz ochrony środowiska, rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw czy projektami dotyczącymi zatrudnienia i szkoleń pracowników w sektorze MSP;

pomoc sektorowa - przyznawana wyłącznie w ramach wskazanych sektorów gospodarki (np. sektor hutnictwa żelaza i stali, budownictwa okrętowego, górnictwa węgla).

 

Według Rozporządzenia Rady Wspólnoty Europejskiej nr 659/99 z 22 marca 1999 roku pomoc publiczna może być udzielona na podstawie programu pomocowego oraz jako pomoc indywidualna.

Program pomocowy – akt normatywny, na podstawie, którego (bez konieczności stosowania dalszych środków implementacyjnych) można dokonać wypłat pomocy indywidualnej na rzecz abstrakcyjnie i generalnie określonych przedsiębiorstw w ww. akcie normatywnym oraz akt normatywny, na którego podstawie pomoc niezwiązana z konkretnym projektem może zostać przyznana jednemu lub kilku przedsiębiorstwom na czas nieokreślony i/lub w nieokreślonej kwocie.

Pomoc indywidualna – pomoc, która nie jest przyznawana na podstawie programu pomocowego oraz podlegającą obowiązkowi zgłoszenia, pomoc przyznawaną na podstawie programu pomocowego.

Pomoc de minimis – pomoc, której wartość przyznana temu samemu przedsiębiorcy nie może przekroczyć 200 tys. euro okresie 3 lat kalendarzowych. Pułap ten stosuje się bez względu na formę i cel pomocy. Pomocy de minimis nie udziela się w zakresie określonym w Rozporządzeniu  KOMISJI (WE) NR 1998/2006 z dnia 15 grudnia 2006 r. w sprawie stosowania art. 87 i 88 Traktatu do pomocy de minimis (Dz.U.UE L z dnia 28 grudnia 2006 r.).

Pomoc de minimis to pomoc nieprzekraczająca:

-              100 tys. € dla sektora transportu;

-              3 tys. € dla sektora rolnictwa lub rybołówstwa;

-              200 tys. € dla pozostałych sektorów prowadzonej działalności

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Ryszard Niedźwiecki 10-12-2013 12:39:40
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Ryszard Niedźwiecki 10-12-2013
Ostatnia aktualizacja: Ryszard Niedźwiecki 10-12-2013 12:39:40